27/06/2022
דף הבית / בלוג / סקס, קנביס רפואי ואמצעי מניעה – מחקר חדש

סקס, קנביס רפואי ואמצעי מניעה – מחקר חדש

לגליזציה של קנביס רפואי בארצות הברית גרמה לצעירים לעשות יותר סקס, וגם להשתמש פחות באמצעי מניעה וללדת יותר, כך לפי מחקר חדש שפורסם לאחרונה ב-Journal of Health Economics.

את המחקר ערכו במשותף חוקרים מאוניברסיטאות קונטיקט וג'ורג'יה, והם ניתחו שלושה סוגי נתונים מכל 50 המדינות בארצות הברית בין השנים 1997 ו-2011: תעודות לידה, מידע צרכני (לתיעוד מגמות קנייה של קונדומים) ושאלונים מפורטים שהועברו לאנשים בשנות העשרים והשלושים לחייהם וכללו, בין היתר, שאלות על תדירות יחסי המין והשימוש בקנביס בחודש האחרון. המחקר השווה את הנתונים בין מדינות שהעבירו חוקים המאשרים שימוש בקנביס רפואי ואלו שלא. המחקר נשען על מחקרים קודמים שמצאו עלייה בשימוש במריחואנה בעקבות לגליזציה של קנביס למטרות רפואיות.

 

איך קנביס משפיע על שיעור הילודה

 

איך לגליזציה של קנביס רפואי השפיעה על מין ופוריות?

מניתוח הנתונים נמצא שבמדינות שבהן הותר השימוש בקנביס רפואי גדלה התדירות החודשית של יחסי המין ב-4.3%, ושיעור הלידות ב-2%, שהיתרגם לכ-700 לידות ברבעון, כ-4 לידות לכל 10,000 נשים בגיל הפריון. השפעה משוערת נוספת היא עלייה זמנית בשיעורי ההדבקה בזיבה.

ידוע כי קנביס משפיע על ההתנהגות בכמה דרכים: הוא מגביר את התפיסה החושית, מרגיע, מפחית לחץ וחרדה. התכונות האלה גורמות למשתמשים לחפש את ההנאות המידיות ולהתעלם מההשלכות לטווח ארוך של יחסי מין, כתבו החוקרים.

עם זאת, החוקרים לא הבחינו בין עלייה בתדירות יחסי המין בגלל ההשפעה המרגיעה של קנביס והעלייה בזמינות שלו, ובין עלייה בתדירות יחסי מין מסוכנים והריונות לא רצויים.

תוצאות המחקר סותרות את הסברה כי שימוש בקנביס רפואי פוגע בפוריות, הן של נשים והן של גברים.

 

מקורות:

https://www.marijuanamoment.net/legalizing-medical-marijuana-makes-people-have-more-sex-study-shows/

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0167629619301882

https://today.uconn.edu/2019/01/states-legalize-medical-marijuana-also-see-higher-birth-rates/#

 

 

Check Also

קנביס רפואי להפרעות שינה

קנביס רפואי לטיפול בהפרעות שינה

האם קנביס רפואי יכול להקל על הפרעות שינה כגון אינסומניה ותסמונת דום בשינה? סקירה של הספרות המחקרית בנושא