07/04/2020
דף הבית / ספק

ספקי קנביס רפואי בישראל

לאחר קבלת רישיון לצריכת קנביס רפואי, המטופלים נדרשים ליצור קשר עם אחד משמוני ספקי הקנביס המורשים על ידי משרד הבריאות ולהזמין את כמות הקנביס החודשית שנופקה ברישיון. לקנביס הרפואי תשלום קבוע של 370 שקלים לחודש, בלי קשר לכמות המסופקת. מטופלים חדשים גם נדרשים לעבור הדרכה חד-פעמית בתשלום על השימוש בקנביס.

ספקי הקנביס המורשים בישראל:

איך לבחור ספק קנביס רפואי?

לפני שבוחרים ספק קנביס רפואי מומלץ לערוך מחקר שוק מוקדם, כמו לפני כל התחייבות כספית ובריאותית חשובה. מומלץ להתייעץ עם הרופא המפנה, עם קרובי משפחה ומכרים בעלי ניסיון בשימוש בקנביס רפואי, להיכנס לאתרי האינטרנט של הספקים השונים ולהתרשם מתנאי הגידול של הקנביס, זני הקנביס והמוצרים שהם מספקים ולוודא שהם מתאימים לצרכים הספציפיים, וכן לבדוק את דרכי החלוקה של הקנביס ואת אפשרויות יצירת הקשר עם הספק. בנוסף, מומלץ להיעזר באתרים ובפורומים באינטרנט ולקרוא חוות דעת וביקורות על הספקים ועל הזנים שהם מגדלים.

תהליך החלפת ספק קנביס רפואי

מטופלים שרישיונם ניתן על ידי מחלקה אונקולוגית בבית חולים רשאים להחליף ספק קנביס רפואי בו במקום באמצעות הרופא המטופל, ולא נדרש אישור משרד הבריאות. עבור מטופלים אחרים ההנחיות הן שונות, והחלפת קנביס יכולה להיעשות או לאחר חצי שנה מתחילת השימוש בקנביס או במועד חידוש הרישיון. בשני המקרים יש צורך לכתוב מכתב אישי המפרט את סיבות המעבר ולהגישו לאישור משרד הבריאות. אם החלפת הספק נעשית באמצע טיפול שוטף, תהליך בקשת האישור ייעשה על ידי ספק הקנביס הייעודי.