31/05/2020
דף הבית / בלוג / מעכשיו מותר לצרוך קנביס רפואי במרחב הציבורי

מעכשיו מותר לצרוך קנביס רפואי במרחב הציבורי

משרד הבריאות פרסם תקנות חדשות הנוגעות לאחזקה של קנביס רפואי ולצריכתו בפומבי. התקנות מאפשרות לחולים המחזיקים ברישיון לצרוך קנביס רפואי בצורת שמן או אידוי גם במקומות ציבוריים. עם זאת, עדיין אסור לעשן קנביס רפואי מחוץ לבית, אף על פי שזוהי צורת השימוש הנפוצה ביותר בארץ בקרב חולים המשתמשים בקנביס רפואי.

קנביס רפואי במרחב הציבורי

עד עכשיו התקנות בנוגע לצריכה של קנביס רפואי היו מאוד מחמירות: היה אפשר להשתמש בתרופה רק בכתובת המופיעה ברישיון, ונאסר על החולים לצרוך אותה בנוכחות אדם נוסף. כמו כן, אחזקת קנביס רפואי הוגבלה רק לבית המשתמש. לפי היחידה לקנביס רפואי של משרד הבריאות (יק"ר) המגבלות האלו יצרו מעמסה בירוקרטית עבור המשתמשים. כך לדוגמה, חולים שעברו דירה או יצאו לחופשה בצימר בצפון נדרשו להגיש בקשה לשינוי תנאי הרישיון.

מעכשיו חולים המשתמשים בשמן קנביס (שאותו אפשר לטפטף לאוכל או מתחת ללשון) וכן משתמשים שצורכים קנביס באמצעות אידוי (על ידי חימום הקנביס באמצעות מכשיר אידוי מיוחד, Vaporizer) יכולים לקחת התרופה לכל מקום, אבל עדיין נאסר עליהם לצרוך את הקנביס בנוכחות אדם אחר. כמו כן, ישנן מגבלות מיוחדות הנוגעות לצריכת קנביס בנוכחות קטינים, במקומות כמו בתי ספר ושדות תעופה, וכן לבעלי מקצועות מסוימים כמו מפעילי ציוד כבד או נהגי תחבורה ציבורית.

כאמור, התקנה אינה משפיעה על משתמשים המעשנים קנביס רפואי, ולפי התקנה שנקבעה במרץ 2017, מי שייתפס מעשן קנביס (רפואי או למטרות הנאה) במרחב הציבורי צפוי לקנס אבל לא לרישום פלילי.

Check Also

קנביס רפואי בעבודה - שמן ותפרחת

קנביס רפואי במקום העבודה

מה אומר החוק לגבי עישון או אידוי של קנביס רפואי בזמן העבודה? ואיך תדברו עם המעסיק על הפסקות עישון קנביס?