27/11/2020
דף הבית / בלוג / קנביס רפואי בבתי המרקחת – החל מ-20 באפריל 2018

קנביס רפואי בבתי המרקחת – החל מ-20 באפריל 2018

החל מיום שישי הקרוב (20.4.18) תתאפשר רכישת קנביס רפואי באחד מ-25 בתי מרקחת הפזורים ברחבי הארץ, זאת כחלק מרפורמה בתחום חלוקת הקנביס הרפואי בישראל.

החל מסוף השבוע הקרוב, יוכלו צרכני הקנביס הרפואי לרכוש קנביס ומוצרי קנביס רפואיים באחד מבתי המרקחת שבערים הבאות:

מעלות תרשיחא, כרמיאל, חיפה, נצרת עילית, רמת ישי, עפולה, בית שאן, תל מונד, רעננה, כפר סבא, פתח תקווה, גני תקווה, הוד השרון, חולון, ראשון לציון, רמלה, מודיעין, ירושלים, אשדוד, אשקלון, שדרות ובאר שבע.

רוב בתי המרקחת שברשימה משתייכים לרשת "סופר פארם".

פירוט בתי המרקחת: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5227090,00.html

קנביס רפואי בבתי מרקחת

חלוקת קנביס רפואי – מטרת הרפורמה

עד כה התאפשרה מכירת קנביס רפואי בנקודות חלוקה של חוות הגידול או באמצעות שליחים. על פי משרד הבריאות, הרפורמה נובעת משתי מטרות עיקריות – הרחבת כמות נקודות החלוקה של קנביס רפואי והרצון לשמור על סטנדרטים של מקצועיות ודיוק על ידי העברת האחריות לחלוקה לידיהם של רוקחים מורשים היכולים להדריך את הצרכנים לשימוש נכון ולהתריע מפני התוויות נגד בשילוב עם תרופות אחרות.

בנוסף, עוברים הרוקחים בבתי המרקחת המורשים הדרכות מיוחדות של משרד הבריאות. בתי המרקחת המנפקים קנביס מחוייבים לנהלי אבטחה וניקיון וכן מחויבים לאחסן מוצרי קנביס רפואי בכספת, בדומה לתרופות המיועדות להפרעות קשב ולמשככי כאבים נרקוטיים.

אילו מוצרי קנביס רפואי יימכרו בבתי המרקחת?

עד כה נמכר קנביס רפואי כשקית תפרחות, או בתצורה של שמן. החל משישי הקרוב, יימכרו תפרחות ושמנים אך גם טבליות המאופיינות בחיי מדף ארוכים יותר. המוצרים יימכרו על פי חוזק הנדרש ומשקל על מנת להבטיח מינונים מדויקים.

איך תוכלו לקנות קנביס רפואי בבית המרקחת?

צרכני הקנביס יידרשו להציג כרטיס מגנטי של קופת החולים, אמצעי זיהוי וטופס אישור בתוקף לשימוש בקנביס. הרוקחים יבדקו את הנתונים בתוכנת משרד הבריאות המכילה את האישור הממוחשב לניפוק הקנביס ולאחר המכירה, יועבר דיווח למשרד הבריאות ולרופא המטפל על הנפקת המוצר.

כחלק מהרפורמה משרד הבריאות מפעיל קורסים המסמיכים רופאים לתת רישיונות לשימוש בקנביס רפואי, כאשר רק בשבועות האחרונים עלה מספר הרופאים המוסמכים לתת רישיונות מ-36 ל-80. על פי משרד הבריאות, מטרת המהלך היא להפחית את העומס ולהקל על הבירוקרטיה עבור חולים המבקשים רשיונות לשימוש בקנביס רפואי.

עם השלמת הרפורמה, ישראל תהפוך לאחת המדינות הראשונות בעולם המתייחסות לקנביס רפואי כאל מוצר רפואי לכל דבר.

ומה בעתיד?

על פי תכנית משרד הבריאות, רשימת בתי המרקחת המורשים לנפק מוצרי קנביס רפואי תורחב בחצי השנה הקרובה לכ-100 בתי מרקחת מורשים, והמטרה הסופית היא להסמיך את מרבית בתי המרקחת בארץ בטווח זמן של מספר שנים. נקודות החלוקה של חוות הגידול ימשיכו לפעול בחודשים הקרובים, אך ייסגרו בהדרגה.

 

.

Check Also

מינון קנביס רפואי

מינון קנביס רפואי – תשובות לשאלות נפוצות

THC או CBD? מינון גבוה או נמוך? התאמת מינון הקנביס הרפואי היא קצת יותר מאתגרת מהתאמה של תרופת מרשם רגילה