25/09/2023
דף הבית / בלוג / קנביס כבר לא סם מסוכן לפי האו"ם – חדשות

קנביס כבר לא סם מסוכן לפי האו"ם – חדשות

קנביס זה לא סם מסוכן

ועדה באו"ם הצביעה היום (2 בדצמבר 2020) בעד הסרת הקנביס הרפואי מהקטגוריה של הסמים המסוכנים ביותר בעולם. ההחלטה הזאת צפויה להשפיע על המחקר על קנביס והשפעותיו, והיא כבר הספיקה להזניק את המניות של חברות הקנביס.

הוועדה הצביעה על שורה ארוכה של המלצות מטעם ארגון הבריאות העולמי (WHO), העיקרית בהן היא הסרת הקנביס מסעיף IV, הקטגוריה הנוקשה ביותר של האמנה היחידה לסמים נרקוטיים (The 1961 Single Convention), אליו כרגע משתייך קנביס, לצד סמים מסוכנים וממכרים כמו הרואין. ההמלצה להעביר את THC ל-Schedule I, הדרגה הנמוכה יותר של סמים מפוקחים ומסוכנים, נדחתה.

בהצבעה השתתפו 53 מדינות חברות באו"ם, וההחלטה עברה ברוב של 27 תומכים מול 25 מתנגדים ומדינה נמנעת אחת. בין התומכים היו ארצות הברית ומדינות רבות מאירופה, ועם המתנגדים נמנו סין, מצרים, ניגריה, פקיסטן ורוסיה. צרפת שינתה את דעתה לאורך הדרך, וממתנגדת הפכה לתומכת.

 

 

תגובות ותחזיות בעקבות ההחלטה

כאמור, להחלטה עשויות להיות השלכות מרחיקות לכת על המחקר הרפואי בקנביס ועל תעשיית הקנביס הרפואי העולמית. כמו כן, החלטת האו"ם צפויה לזרז את מדיניות הלגליזציה במדינות רבות בעולם ולאישור שימוש בקנביס רפואי למגוון מחלות.

ההצבעה של האו"ם נתפסת כניצחון סמלי של התומכים בלגיליזציה של קנביס ושינוי מדיניות הסמים ותופסים את החוק הבינלאומי כמיושן. גם ארגוני מטופלי קנביס רפואי שמחו על אימוץ המלצות ארגון הבריאות העולמי והם מצפים כי השינוי יוביל לפיתוח של יותר תרופות מבוססות-קנביס ויותר כלים שיאפשרו לרופאים להקל על סבלם של חולים.

מקורות:

https://www.nytimes.com/2020/12/02/world/europe/cannabis-united-nations-drug-policy.html

https://www.marijuanamoment.net/united-nations-to-vote-on-marijuana-rescheduling-and-cbd-issues-this-week-with-u-s-backing-some-reforms/

https://www.marketwatch.com/story/pot-stocks-pop-ahead-of-u-s-un-votes-on-cannabis-legalization-11606766956

 

Check Also

מיקרודוזינג קנביס

קנביס – עכשיו גם באישור האקדמיה

לגליזציה של קנביס אומנם עדיין אינה נראית באופק, אבל אפשר לציין התקדמות באישור הכתיב הרווח …