13/06/2024
דף הבית / בלוג / קואפרטיב מטופלי הקנביס הרפואי קנאטיב מרחיב את פעילותו

קואפרטיב מטופלי הקנביס הרפואי קנאטיב מרחיב את פעילותו

בעקבות הרפורמה בקנביס רפואי והליקויים שנתגלו בה, החל את פעילותו קנאטיב, קואופרטיב מטופלי הקנביס הרפואי, והוא מגייס כרגע חברים חדשים. הקואופרטיב הוקם כבר בשנת 2017, ומטרתו היא להגן על זכויות המטופלים, להוזיל את מחירי התרופות ולפקח על איכותן. ביום שישי, ה-24 במאי 2019, ייערך כנס ביפו, ובו יוצג המודל הכלכלי של הקואפרטיב והוא ייפתח להרשמה של חברים חדשים במטרה להשיג 3,000 חברים רשומים.

כנס קנאטיב למטופלי קנביס רפואי

קנאטיב הוקם בשנת 2017, על ידי אורי גלזר, פעיל חברתי ומחלוצי תחום הקנביס הרפואי בישראל, ופעילים בו גם ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים של המשטרה ובשנים האחרונות אחד הדוברים הבולטים בעד לגליזציה והקלה במתן רישיונות קנביס רפואי, ומטופלים נוספים.

רפורמת הקנביס הרפואי יצאה לפועל בסוף אפריל 2019, ומאז נשמעו תלונות של מטופלים רבים על עלייה במחיר התרופות, על מחסור בתרופות ועל פגיעה ברצף הטיפולי בשל שינוי סיווג הזנים. בעקבות הרפורמה נקבע מחיר הקנביס הרפואי לסך של 150 שקלים עבור כל 10 גרם, ובשל כך ייקר משמעותית את מחירי הקנביס הרפואי עבור רבים מהחולים.

אחת המטרות המרכזיות של קנאטיב היא להוזיל את מחירי הקנביס ב-20%, בין היתר באמצעות התאגדות ככוח צרכני ומשא ומתן מול ספקי קנביס בארץ ובחו"ל עבור אספקת מוצרי קנביס רפואי לחבריה ויתר השירותים נלווים. בנוסף, פועל הקואופרטיב על הקמת חווה שיתופית שתספק לחברי התאגיד אספקה קבועה של 30 גרם קנביס רפואי בחודש בחינם.

ההצטרפות לקואופרטיב קנאביט פתוחה לבעלי רישיון קנביס רפואי, והיא כרוכה בתשלום חד-פעמי של 370 שקלים. עד כה נערכו מספר אספות חברים בבאר שבע ובחיפה. ביום שישי, ה-24.5.2019, בין השעות 12:00–14:00, תיערך אספה נוספת במרכז "נא לגעת" בנמל יפו, ובו ייפתח ספר החברים לרישום.

לפרטים נוספים ולהרשמה לכנס: https://www.facebook.com/events/2396722003712860/

Check Also

מיקרודוזינג קנביס

קנביס – עכשיו גם באישור האקדמיה

לגליזציה של קנביס אומנם עדיין אינה נראית באופק, אבל אפשר לציין התקדמות באישור הכתיב הרווח …