22/05/2019
דף הבית / בלוג / קנביס רפואי בחו"ל – כל הפתרונות

קנביס רפואי בחו"ל – כל הפתרונות

הרישיון לשימוש בקנביס רפואי אמנם תקף רק בארץ, אבל הלגליזציה שמתפשטת בעולם והחקיקה המשתנה בתחום הקנביס הרפואי מציעה מגוון פתרונות לצרכני קנביס רפואי המעוניינים להמשיך ברצף הטיפולי גם בחופשה בחו"ל. אבל איך עושים את זה נכון ומה צריך לדעת לפני שאורזים ועולים על המטוס?

קנביס רפואי בחו"ל

קרדיט תמונה: אתר צימרים

באילו מדינות תוכלו להשיג קנביס רפואי?

כדי שהחופשה שלכם תהיה מוצלחת ונטולת היתקלויות כאלה ואחרות עם גורמי חוק, הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא לבדוק את המצב החוקי ביעד אליו אתם נוסעים או לחילופין, לבחור מראש לנסוע למדינות בהן יש הסדרה חוקית לקנייה ושימוש בקנביס רפואי. בעוד שאמסטרדם הייתה יעד פופולרי במיוחד בשנים האחרונות, חשבנו לנכון להציע לכם יעדים נוספים ואולי פחות מוכרים שהפכו לאחרונה ידידותיים יותר לצרכני הקנביס הרפואי.

בארצות הברית למשל, הממשל הפדרלי עדיין לא מכיר בקנביס כסם חוקי והלגליזציה מתבצעת ברמת המדינות, כאשר לכל מדינה חוקים ותקנות משלה הנוגעים לשימוש בקנביס. אם אתם מתכננים מעבר בין כמה מדינות, ודאו שאתם מעודכנים ויודעים מהו המצב החוקי בכל מדינה אליה תגיעו.

 

איך ואיפה ניתן לצרוך קנביס רפואי?

בנוסף, העובדה שהחוק המקומי מתיר צריכה של קנביס לא אומרת שקיבלתם היתר לעשן איפה שבא לכם, כמה שבא לכם. חשוב לבדוק גם חוקים ותקנות שנוגעים לאופן הצריכה של הקנביס, כדי לוודא שלא תסתבכו עם המשטרה המקומית.

כך למשל בספרד, שבה הסחר בקנביס והעישון בפומבי אסורים על פי חוק, אבל ניתן לגדל שתיל קנביס לשימוש עצמי בשטחים פרטיים או לצרוך קנביס במועדוני קנביס וקופי שופס, בתנאי שהוכחתם שגילכם מעל 21.

בצ'כיה מותר להחזיק עד 15 גרם קנביס ומותר לגדל אותו לשימוש אישי (עד 5 שתילים). המכירה אמנם אסורה בחוק, אך האיסור הזה לא נאכף בפועל וניתן להשיג קנביס במועדונים, מסעדות ופאבים יחסית בקלות.

לעומת זאת, באורוגוואי החוק מתיר החזקה ושימוש בקנביס ללא הגבלה, מה שהפך אותה בשנים האחרונות ליעד פופולרי במיוחד לצרכנים. בנוסף, המחירים הנמוכים של קנביס במדינה הופכים אותה ליעד מועדף על תיירים רבים.

מאחר שהחקיקה סביב שימוש ומכירת קנביס היא נושא דינמי מאוד, ודאו שאתם מתעדכנים בחוקים הרלוונטיים כמה שיותר קרוב למועד הטיסה שלכם, בעיקר בכל מה שנוגע לכמויות מותרות להחזקה ולאופן הצריכה המותר.

 

האם כדאי לכם להביא את הקנביס הרפואי שלכם?

בגדול, לצערנו, התשובה היא לא. גם אם מדינת היעד שלכם מאשרת שימוש בקנביס רפואי בצורה כזו או אחרת, עדיין קיים סיכוי לא קטן שהמדינה עדיין אינה מתירה להכניס קנביס לגבולותיה, מה שיכול לגרום לכם לעיכובים במקרה הטוב ויכולה גם להסתיים במעצר במקרה הפחות טוב. מדינות מעטות, בעיקר באירופה, מאפשרות להכניס קנביס רפואי לגבולותיהן, כל מדינה ונהליה.

הפתרון במקרה הנ"ל הוא לתכנן מראש את הנסיעה ולבדוק מה המצב החוקי ביעד שלכם. בחלק מהמדינות קיימת אפשרות להיכנס עם קנביס רפואי לאחר שתתרגמו את רישיון הקנביס שלכם לאנגלית ותקבלו אישור נוטריוני לתרגום בשגרירות הרלוונטית לפני הנסיעה. במדינות מסוימות תצטרכו גם אישורים קונסולריים נוספים מעבר לתרגום הרישיון ורק אז תוכלו להכניס את הקנביס שלכם למדינה. במדינות בהן אין אפשרות כזו, תצטרכו פשוט לרכוש את הקנביס רק אחרי שתגיעו ליעדכם. מומלץ בחום ליצור קשר עם השגרירות הרלוונטית של מדינת היעד שלכם ולברר בדיוק אילו אישורים נחוצים לכם. קחו בחשבון שבחלק מהמקרים מדובר בהליך בירוקרטי שיכול לקחת לא מעט זמן.

 

ציוד מומלץ לצרכני קנביס רפואי בחו"ל

כשמתכננים חופשה שמשלבת בתוכה צריכה של קנביס, יש כמה דברים שחשוב לקחת איתכם. כסף מזומן למשל יקל מאוד על ההתנהלות ועל הרכישה, מיכלים או שקיות אטומים לאחסון הקנביס וכמובן רישיון שימוש לקנביס רפואי, במידה ויש לכם. בנוסף, חשוב מאוד להקפיד שלא להעביר קנביס בין גבולות של מדינות או על טיסות.

 

היו שגרירים טובים של צרכנות קנביס רפואי

לסיכום, גם במדינות בהן יש לגליזציה מלאה או שניתן לצרוך בהן קנביס רפואי, חשוב להקפיד לצרוך את הקנביס באחריות ולוודא שאתם רוכשים קנביס איכותי ממקור אמין עד כמה שניתן, כדי שתוכלו גם ליהנות מהחופשה שלכם. בכלל, רצוי להיות דיסקרטיים ולצמצם את העישון במקומות ציבוריים גם לטובת תושבים מקומיים שלא בהכרח נהנים מעישון פסיבי. בגדול, תהיו בני אדם ותזכרו שאתם אמנם בחופשה, אבל אתם עדיין אורחים.

 

Check Also

אנבוקסינג של ופורייזר מייטי

צפו באנבוקסינג של ופורייזר מייטי (Mighty Vaporizer) המאפשר אידוי נייד לקנביס רפואי ברמה גבוהה, בכל זמן ומכל מקום.

הרשמה/כניסה